• VI Festiwalu Kultury Europejskiej

• W dniu 14 grudnia uczennice naszej szkoły Joanna Brzostowska, Patrycja Kremer oraz Zuzanna Maźnicka wzięły udział w VI Festiwalu Kultury Europejskiej organizowanym przez Zespół Szkół w Czudcu. Miło nam poinformować o zajęciu II miejsca w kategorii "prezentacja kraju". Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom

• Kolejkowe ABC

​​​​​

Uczniowie klasy trzeciej  pod kierunkiem Grażyny Nowak  oraz uczniowie klasy czwartej i szóstej  pod kierunkiem Małgorzaty  Żybury wzięli udział w ogólnopolskim  konkursie „ Kierunek – Bezpieczeństwo” Kolejowe ABC II.  Prace wykonana w formie makiety.

Makieta  wykonana  przez uczniów klasy trzeciej przedstawia bezpieczny przejazd kolejowy bez zapór w pobliżu trzech  tunelów. Po torach pędzi pociąg towarowy z węglem. Nosorożec Rogatek wraz ze swoimi przyjaciółmi uczą kierowców i przestrzegają przed niebezpieczeństwem trzymając w rękach  wymyślone przez uczniów rymowanki o treści: Miej dużo pokory, gdy przejeżdżasz przez tory!; Stop –Tu nie ma zapory, uważaj, gdy przejeżdżasz przez  tory!; Kierowco, na tym przejeździe zachowaj się należycie, bo inaczej stracisz życie! Są też znaki drogowe,  które informują o przejeździe kolejowym bez zapór. Makieta przedstawia, drzewa, domki, jeziorko, na drodze samochody osobowe i towarowe oraz motor a na torach lokomotywa i wagony wypełnione prawdziwym węglem. Zapraszamy o oglądania zdjęć  makiety  jej wykonawców.

w wykonaniu uczniów klasy 3

w wykonaniu uczniów klasy 4

w wykonaniu uczniów klasy 6

• Powiatowy Konkurs  „Ty któraś w Czudcu tron sobie obrałaś”

•     W dniu 22 września 2022r. w Domu Parafialnym w Czudcu odbył się Powiatowy Konkurs o tematyce  Maryjnej „Ty któraś w Czudcu tron sobie obrałaś”  w celi uczczenia 20 rocznicy koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Łaskawej w Czudcu i upamiętnienie rocznicy beatyfikacji patrona Szkoły Podstawowej w Czudcu błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego.  Uczennica klasy trzeciej Oliwa Lena po opieką Grażyny Nowak zdobyła pierwsze miejsce w kategorii klas I-IV w pieśni pt. „Maryjo śliczna Pani”.

• „IX Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznych” Wyżne 2022 r.

•            21 listopada 2022 r.  w Wyżnem odbył się „IX Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznych”. Grupa uczniów naszej szkoły  zdobyli nagrody. W  kategorii  klas I-III pod opieką Grażyny Nowak uczennica klasy trzeciej Lena Oliwa zdobyła pierwsze miejsce jako solistka w pieśni pt. „Co to jest niepodległość „. Drugie miejsce w tej kategorii w piosence „Raduje się serce” zdobył zespół wokalny przy akompaniamencie na dzwonkach w składzie: Katarzyna Kremer, Magdalena Płatek, Zuzanna Ruszała, Sikora Nikodem, Wiktoria Środoń, Emilia Świerczyńska. W kategorii klas IV-VI pod opieką Szymona Steca trzecie miejsce w piosence „Deszcz, jesienny deszcz” zdobyła grupa wokalna przy akompaniamencie na skrzypcach w składzie: Rita Wiater, Alan Głowacki  oraz Martyna Sikora. Miła atmosfera i wysoki poziom konkursu na długo zapadnie naszej w pamięci. Gratulujemy i dziękujemy i organizatorom „IX Gminnego