• Bezpieczne ferie 2022

• Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie przesyła materiały informacyjno-edukacyjne poświęcone propagowaniu bezpiecznych zachowań podczas podczas uprawiania rekreacji i sportów zimowych na stokach narciarskich oraz w innych miejscach spędzania czasu wolnego zimą - celem zapoznania z ich treścią uczniów szkół.

• Pasowanie na czytelnika 2022

• W piątek 4 lutego 2022 uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej i Gminnej Biblioteki Publicznej. I choć większość dzieci już od dawna regularnie odwiedza biblioteki, to oficjalne przyjęcie do grona miłośników książek miało miejsce dopiero w dniu pasowania. Wyjątkowych gości wraz z wychowawczynią panią Józefą Czarnik oraz panią dyrektor Agnieszkę Lesiak, powitały w bibliotece panie bibliotekarki Grażyna Barć i Joanna Stanuch. Spotkanie odbyło się pod hasłem: „ Książki są cool”. Uczniowie klasy I wystawili piękne przedstawienie na temat znanych i lubianych przez dzieci bajek i baśni. Pani Joanna Stanuch opowiedziała o pracy bibliotekarza, zasadach wypożyczania książek i księgozbiorze znajdującym się w bibliotece. Następnie pani Grażyna Barć, z biblioteki szkolnej przeprowadziła krótki „egzamin”, mający na celu sprawdzenie wiedzy na temat funkcjonowania obu bibliotek, a także znajomości postaci z bajek i trzeba przyznać, że uczniowie bardzo dobrze sobie z tym poradzili. Po nim nastąpiło pasowanie, podczas którego uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Z tej okazji dostali notesy z prośbami książek, w których w przyszłości mogą stworzyć własne, ciekawe historie. Całość spotkania zwieńczyło wspólne pamiątkowe zdjęcie. Mamy nadzieję, że uczniowie klas pierwszych będą częstymi gośćmi w bibliotece.

Dziękuję Pani Dyrektor Agnieszce Lesiak oraz uczniom klasy I wraz z wychowawczynią Panią Józefą Czarnik za przybycie i aktywny udział w tym wydarzeniu, a Pani Joannie Stanuch za współpracę w przygotowaniu uroczystości.

Grażyna Barć