• Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

• W dniu 11 maja 2023 r. w szkole podstawowej w Gwoźnicy Górnej odbyły się powiatowe eliminacje turnieju pod nazwą "Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym". Konkurs zorganizowany został przez Komendę Powiatową Policji w Strzyżowie i kierowany był do uczniów szkół podstawowych, szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych.

Jego celem była poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego, jak również popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W konkursie wzięła udział drużyna z naszej szkoły reprezentowana przez Amelię Banaś, Karola Gandawskiego, Martynę Sikorę, Szymona Siutę, Bartosza Batorego, Nikodema Brzostowskiego i Jakuba Fąfarę.

W turnieju wzięły również udział drużyny ze szkół: Gwoźnica Górna, Lutcza nr 1, Lutcza nr 2, Konieczkowa, Niebylec, Połomia, Jawornik, Strzyżów nr 1, Strzyżów nr 2, Jaszczurowa, Zaborów, Pstrągowa nr 1, Pstrągowa nr 2, Wiśniowa, Szufnarowa oraz uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Strzyżowie.

Eliminacje powiatowe składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. W pierwszej kolejności uczestnicy turnieju rozwiązywali test teoretyczny z ogólnej znajomości przepisów drogowych oraz skrzyżowań, następnie wykazywali się umiejętną jazdą na rowerze po torze przeszkód i Miasteczku Ruchu Drogowego, dodatkowo zostały sprawdzone ich umiejętności z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W kategorii grup młodszych (uczniowie do 12 lat) nasi uczniowie zdobyli II miejsce ! Na wyróżnienie zasługuje również Nikodem Brzostowski, który jako jeden z nielicznych uczestników pokonał bezbłędnie tor przeszkód. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• Gminne Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej

• W dniu dzisiejszym w Czudcu odbyły się gminne igrzyska dzieci w piłce nożnej. Nasi chłopcy pewnie zwyciężyli w turnieju zdobywając 1 miejsce. Ponadto Gabryś Kaźmierski otrzymał statuetkę dla najlepszego bramkarza turnieju.

Gratulacje

dla całej ekipy !

• Wspaniały Dzień Dziecka spędzony na strzelnicowej przygodzie!

• Dzisiaj nasi uczniowie mieli niezwykłą okazję przeżyć niezapomniane chwile na strzelnicowej przygodzie wraz z naszymi utalentowanymi instruktorami. Od samego rana pełni ekscytacji i gotowości do odkrywania nowych umiejętności, wszyscy spotkaliśmy się na Strzelnica Fort , aby poznać tajniki obsługi broni i wykonać kilkanaście strzałów z różnych rodzajów.

Było to niezwykłe doświadczenie, które na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Podczas zajęć instruktorzy z pasją przekazali nam nie tylko zasady bezpieczeństwa, ale także tajniki celności i kontroli nad bronią. Wysłuchaliśmy uważnie ich wskazówek i stopniowo opanowywaliśmy techniki strzeleckie. Początkowo niektórzy byli pełni obaw, ale z każdym strzałem nabieraliśmy pewności siebie i zaskakiwaliśmy siebie nawzajem swoimi umiejętnościami.

Dziękujemy jeszcze raz Strzelnicy Fort oraz instruktorom za umożliwienie nam tak wspaniałej przygody. Oby więcej takich dni pełnych radości, nauki i niezapomnianych chwil!

• Dzień dziecka klasy IV i V

• W czasie gdy starsi uczniowie próbowali swoich sił na strzelinicy, ich młodsi koledzy i koleżanki udali się świętować Dzień Dziecka do Karczmy Chłopskiej w Czudcu. Spędziliśmy miło czas na rywalizacji w grze w kręgle i przy pysznej pizzy. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na przyjemny spacer w obie strony.