• Gamifikacja na lekcji historii

          • Gamifikacja w edukacji to nadanie jakiejś aktywności charakteru gry po to, by podnieść motywację uczniów do jej wykonywania. Na lekcji historii uczniowie utrwalali wiedzę dotyczącą wojen prowadzonych w XVII wieku. Gra planszowa wzorowana na popularnym "chińczyku" zmotywowała, zaangażowała, wywołała emocje i sprawiła dużo dobrej zabawy w klasie 6. Po feriach zagramy ponownie 🎲😉

          • Nietypowa lekcja języka angielskiego

          • W dniu dzisiejszym odbyła się nietypowa lekcja języka angielskiego. Uczniowie wykorzystując znajomość nowo poznanych czasów w języku angielskim, przeprowadzili policyjne przesłuchania. Musimy zaznaczyć, że w toku śledztwa nie stała się nikomu krzywda i nikt nie został skazany ;)

          • Powstanie styczniowe

          • Gra strategiczna Powstanie styczniowe pozwoliła uczniom klasy 7 wcielić się w dowódcę oddziału powstańczego i stawić czoło armii Imperium Rosyjskiego. Uczniowie po kilku rozegranych potyczkach zrozumieli z jakimi problemami musieli zmagać się powstańcy: brak broni i odpowiedniego wyszkolenia, ciągłe przebywanie w lesie i ukrywanie się przed wrogiem - mimo iż chcieli walczyć przewaga wroga była olbrzymia. W czasie prowadzenia kampanii chłopcy stosowali rozmaite taktyki aby pokonać przeciwnika - grywalizacja w tym przypadku zmotywowała i rozwinęła kreatywne podejście do rozwiązywania określonych problemów.

          • Nie pal przy mnie proszę

          • Uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach w ramach programu skierowanego do szkół przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Strzyżowie " Nie pal przy mnie proszę", poznając jaki wpływ na zdrowie człowieka ma nie tylko aktywne palenie papierosów, ale także bierne, zastanawiali się też, co mogą zrobić jeśli dorośli palą w ich obecności.Przedstawiamy krótką fotorelację.

          • Nowe wyposażenie sali gimnastycznej

          • Nasza szkoła wzbogaciła się o nowe wyposażenie sali gimnastycznej: piłki do piłki ręcznej🤾, nożnej⚽, siatkowej🏐 i koszykowej🏀 oraz nowe szarfy i oznaczniki.

          • Wyprawka czytelnicza

          • Nasi pierwszoklasiści otrzymali od Instytutu Książki Wyprawki Czytelnicze w ramach projektu: ,,Mała książka - wielki człowiek” książkę pt. Pierwsze abecadło antologię tekstów wybitnych polskich autorów dziecięcych, zarówno klasycznych, jak i współczesnych, w opracowaniu graficznym Iwony Chmielewskiej.

            Dla rodziców pierwszoklasistów przygotowano natomiast broszurkę pt. Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem - poradnik podpowiadający, jak wspierać dziecko w nauce czytania, stanowiący również zbiór pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami literackimi.

          • Wigilia 2022/23

          • Ponownie po 2 latach w naszej szkole odbyła się wspólna Wigilia. Dzięki zaangażowaniu rodziców, pracowników szkoły i dzieci mogliśmy wspólnie przeżywać ten niezwykły dzień. Od samego rana czuliśmy tą niesamowitą atmosferę. Najpierw mogliśmy podziwiać uczniów klas 1-3, którzy zaprezentowali się w pięknej świątecznej paradzie. Następnie klasa 2 i 3 pod kierunkiem pani Grażyny Nowak wystąpiła w szkolnych jasełkach. Wspaniałej grze aktorskiej, towarzyszyły cudne stroje i dekoracje. W międzyczasie Samorząd Szkolny rozdawał wszystkim obecnym samodzielnie wykonane prezenty w postaci bransoletek i aniołków. Po jasełkach odbył się konkurs kolęd a także konkurs na najpiękniejszą warstwę choinkową. Tymczasem już od rana kusiły nas smakowite zapachy z kuchni a to wszystko za sprawą rodziców, którzy uwijali się przy przygotowaniu wigilijnych potraw, za co jesteśmy im niezwykle wdzięczni. Po wspólnej modlitwie i życzeniach zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Po spożytym posiłku szkołę znów wypełnił dzwięk śpiewanych przez nas kolęd. Dziękujemy wszystkim za ten wspaniały dzień!!!

          • Statuetka i Certyfikat Podkarpackiej Akademii Innowacji Pedagogicznych

          • Statuetka i Certyfikat Podkarpackiej Akademii Innowacji Pedagogicznych

            15 grudnia 2022 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się gala wręczenia Statuetek i Certyfikatów Podkarpackiej Akademii Innowacji Pedagogicznych. Nasza szkoła jako jedyna w gminie i powiecie znalazła się w zaszczytnym gronie zaproszonych.

            Certyfikat Podkarpackiej Akademii Innowacji Pedagogicznych to wyróżnienie dla nauczycieli, dyrektorów szkół i placówek oświatowych, którzy systematycznie podnoszą kompetencje edukacyjne, a przy tym wykazują się w swojej pracy innowacyjnymi rozwiązaniami. 

            Na galę zaproszenie otrzymały pani dyrektor Agnieszka Lesiak oraz nauczyciele p. Anna Biedka, p. Józefa Czarnik, p. Małgorzata Żybura i p. Grażyna Barć. Pani dyrektor Agnieszka Lesiak odebrała Statuetkę i Certyfikat Podkarpackiej Akademii Innowacji Pedagogicznych, a nauczyciele Certyfikat Podkarpackiej Akademii Innowacji Pedagogicznych.

            Wyróżnienie to jest zwieńczeniem naszej pracy i motywacją do dalszych działań. Jako szkoła jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia.

          • Wielkie pieczenia świątecznych pierników

          • W czwartek 15 grudnia w szkole miało miejsce wielkie pieczenie świątecznych pierników. W radosnej (i nieco głośnej 😄 ) atmosferze uczniowie zabrali się za wałkowanie ciasta, wycinanie pierników z foremek, wkładanie pierników do piekarnika i mierzenie czasu pieczenia.

            Po ostygnięciu pierniczków przyszedł czas na dekorowanie. Słodkie efekty pracy naszych uczniów czekają przygotowane na szkolną Wigilię. 😋🎄

          • Koncert klasy 4

          • Mikołajkowy koncert kl.4 na podstawie piosenek J.Brzechwy do filmu „Akademia pana Kleksa”.

          • Projekt KROKUS 2022

          • Uczniowie klasy 8a posadzili żółte krokusy tym samym nasza szkoła ponownie dołączyła do Projektu Krokus realizowanego pod patronatem Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie oraz Irlandzkiego Towarzystwa Edukacji o Holokauście.

             

            https://galiciajewishmuseum.org/projekty/projekt-krokus/

             

            Celem projektu jest upamiętnienie półtora miliona żydowskich dzieci oraz dziesiątki tysięcy dzieci innych narodowości, w tym polskiej, które zginęły w czasie II wojny światowej z rąk Niemców.

            Od dziś uczniowie będą pielęgnować i obserwować krokusy oraz pogłębiać wiedzę na temat Holokaustu.

          • Akademia pana Kleksa w klasie 4

          • Lekcja inspirowana lekturą „Akademia pana Kleksa”. Uczniowie klasy 4 wykonywali według własnych przepisów kolorowe kanapki godne kuchni pana Kleksa. Potrawy oceniała komisja złożona z pani dyrektor oraz SU wraz z opiekunem. Nagrodą dla wszystkich uczestników były kolorowe piegi!

      • Liczba wizyt

        liczba odwiedzin: 2417