• Z największym smutkiem i żalem

• Z największym smutkiem i żalem przekazujemy tragiczną wiadomość o śmierci naszego wieloletniego kolegi

śp. Grzegorza Bałchana

nauczyciela wychowania fizycznego i wychowawcy
            w Szkole Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Nowej Wsi.

Był dobrym kolegą, pedagogiem oddanym swojej pracy,

człowiekiem, który z pasją uczył kolejne pokolenia dzieci i młodzieży.

Będzie nam bardzo brakowało jego obecności wśród nas…

• Wybory do samorządu 2022/2023

• W dniu 9 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. W wyniku głosowania przewodniczącą została Nikola Nieroda , zastępcą Alan Głowacki . Opiekunem Samorządu w tym roku będzie Pani Agnieszka Horbaczek. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 22/23

• Narodowe czytanie 2022/2023

W dniu 16.09.2022r. o godz. 10 w naszej szkole odbędzie się jedenasta edycja akcji Narodowe Czytanie. Para Prezydencka zaproponowała w tym roku do czytania  „Ballady
            i romanse” Adama Mickiewicza.

Nasza inicjatywa objęta została Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Z tej okazji otrzymaliśmy okolicznościową pieczęć „Narodowego Czytania” z kancelarii Prezydenta RP.

Osoby, które chcą otrzymać pamiątkowy stempel proszone są o przyniesienie własnego egzemplarza książki.

• UROCZYŚCIE ŚLUBUJEMY – PASOWANIE NA UCZNIA

• Pierwszego września uczniowie naszej szkoły złożyli uroczyste ślubowanie. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy otrzymał DYPLOM PASOWANIA NA UCZNIA, pierwszą w życiu legitymację szkolną, a także książeczkę do czytania.

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę!

Będę się starać być dobrym uczniem, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom!” – ślubowało 13 uczniów.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.