• Piknik charytatywny "Święto dobra"

• Z wielką radością zapraszamy wszystkich na piknik charytatywny "Święto dobra", który odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Nowej Wsi.

Podczas tego wydarzenia będziecie mieli okazję wziąć udział w licytacjach, w których wystawione zostaną prace artystyczne oraz vouchery, które otrzymaliśmy od wspaniałych osób. Cieszymy się ogromnie z hojności i wsparcia, które otrzymaliśmy od naszej społeczności i wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu tej inicjatywy charytatywnej.

"Święto dobra" to nie tylko okazja do wspierania ważnej sprawy, ale również świetna zabawa dla całych rodzin. Przygotowaliśmy wiele atrakcji, które umilą Wam czas. Będziecie mogli spróbować pysznego jedzenia i napojów, wziąć udział w konkursach i grach, a także skorzystać z licznych stoisk z rękodziełem i wyrobami lokalnych producentów.

Całkowity dochód zebranej kwoty zostanie przekazany na rehabilitację Krzysztofa Łuczko.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przekazali nam swoje prace i vouchery. Wasza hojność jest nieoceniona i daje nam nadzieję na lepszą przyszłość dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują. Zapraszamy Was wszystkich do wspólnego świętowania dobra i wspierania naszej lokalnej społeczności na pikniku charytatywnym "Święto dobra". Do zobaczenia!

• Ogólnopolski turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym

• W dniu 11 maja 2023 r. w szkole podstawowej w Gwoźnicy Górnej odbyły się powiatowe eliminacje turnieju pod nazwą "Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym". Konkurs zorganizowany został przez Komendę Powiatową Policji w Strzyżowie i kierowany był do uczniów szkół podstawowych, szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych.

Jego celem była poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego, jak również popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W konkursie wzięła udział drużyna z naszej szkoły reprezentowana przez Amelię Banaś, Karola Gandawskiego, Martynę Sikorę, Szymona Siutę, Bartosza Batorego, Nikodema Brzostowskiego i Jakuba Fąfarę.🚴🏻‍♂️🚴🏼‍♀️

W turnieju wzięły również udział drużyny ze szkół: Gwoźnica Górna, Lutcza nr 1, Lutcza nr 2, Konieczkowa, Niebylec, Połomia, Jawornik, Strzyżów nr 1, Strzyżów nr 2, Jaszczurowa, Zaborów, Pstrągowa nr 1, Pstrągowa nr 2, Wiśniowa, Szufnarowa oraz uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Strzyżowie.

Eliminacje powiatowe składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. W pierwszej kolejności uczestnicy turnieju rozwiązywali test teoretyczny z ogólnej znajomości przepisów drogowych oraz skrzyżowań, następnie wykazywali się umiejętną jazdą na rowerze po torze przeszkód i Miasteczku Ruchu Drogowego, dodatkowo zostały sprawdzone ich umiejętności z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W kategorii grup młodszych (uczniowie do 12 lat) nasi uczniowie zdobyli II miejsce ! 🏆🥳 Na wyróżnienie zasługuje również Nikodem Brzostowski, który jako jeden z nielicznych uczestników pokonał bezbłędnie tor przeszkód. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• Piknik charytatywny

• Zapraszamy na piknik charytatywny, który odbędzie się 4 czerwca 2023 na terenie naszej szkoły. Chcemy wesprzeć Krzysztofa, który doznał poważnego wypadku i potrzebuje kosztownego leczenia i rehabilitacji. Będziemy mieli wiele atrakcji, takich jak gry, zabawy, konkursy, występy artystyczne, stoiska z jedzeniem i napojami. To wspaniała okazja, aby spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, jednocześnie wspierając Krzysztofa. Przyjdźcie i przynieście swoje dobre serca. Dziękujemy za wsparcie i udział! Razem możemy zdziałać cuda!