• Koncert kolęd

• 7 stycznia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi odbył się Koncert Kolęd połączony ze świętowaniem Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z klasy I oraz zerówki wystawiły Jasełka, które wzbudziły zachwyt wśród zgromadzonej publiczności. Ogromne zaangażowanie aktorów oraz reżyserów, a także godziny prób zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Jasełka wprowadziły nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Dopełnieniem całego przedstawienia był śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu poszczególnych klas.

Fot. Grzegorz Krok

• Druk 3D

• Witamy w świecie kreatywności i nauki dzięki drukowi 3D!

✨ Dla naszych przedszkolaków: wydrukowaliśmy elementy do torów kolejowych - krzyżówki, łączniki, i suwnicę, rozbudowując możliwości kreatywnej zabawy.

✨ Na świetlicy: wprowadziliśmy grę Tetris Tower, wspierającą rozwój myślenia przestrzennego i koordynacji.

• Rocznica śmierci Jana Twardowskiego

• W dniu 19 stycznia 2024 przypada 17 rocznica śmierci patrona naszej szkoły -ks. J. Twardowskiego. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele wzięli udział w uroczystym czytaniu utworów kapłana - poety. Rozstrzygnięty został również konkurs na rysunek do wybranego utworu ks. Jana. Utwory tego najpopularniejszego polskiego poety religijnego są dla każdego z nas jak poradniki dobrego życia. Jesteśmy dumni, że mamy takiego Patrona.

• Spotkanie z ornitologiem

• W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie na temat ptaków drapieżnych. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o ptakach oraz z chęcią podchodziły do zdjęć. Dzięki temu spotkaniu dzieci zdobyły nieco informacji o ptakach drapieżnych oraz miały okazję bliskiego kontaktu z ptakami, które na co dzień ciężko dostrzec gołym okiem.

• Igrzyska dzieci w tenisie stołowym

• W czwartek oraz w piątek odbyły się igrzyska dzieci w tenisie stołowym w Pstrągowej, gdzie rywalizowały wszystkie szkoły z gminy. W zawodach wzięli udział: Martyna Sikora, Amelia Banaś, Szymon Siuta, Karol Gandawski, Gabriel Kaźmierski i Nikodem Sikora. Nasi uczniowie osiągneli bardzo dobre wyniki.

Zawody gminne indywidualne:

1 miejsce dziewcząt - Martyna Sikora 🥇

3 miejsce chłopców - Szymon Siuta 🥉

Zawody gminne drużynowe :

3 miejsce chłopcy 🥉

3 miejsce dziewczyny 🥉

Gratulujemy ! 👏👏👏

• Galeria żywych obrazów

• Galeria żywych obrazów - to wydarzenie miało miejsce 4.01.2024r. na lekcji j. polskiego. W postaci ze znanych dzieł wybitnych artystów wcielali się uczniowie kl.7 . Naszą niezwykłą galerię oglądały klasy IV-VIII wraz z nauczycielami oraz pani dyrektor. Uczniów oprowadzał przewodnik, który opowiadał zwiedzającym najistotniejsze informacje oraz ciekawostki związane z powstaniem obrazów.

• Podziękowania

• Chcemy serdecznie podziękować Aleksandrze Iwanowskiej, spadkobierczyni księdza Jana Twardowskiego, za przesłane piękne życzenia. To dla nas ogromna radość i zaszczyt, że nasza szkoła nadal jest obecna w sercach tych, którzy kontynuują dziedzictwo tak wybitnej postaci. Dziękujemy za wspomnienia i życzymy Pani Aleksandrze wszelkiej pomyślności.

• Koncert kolęd

• Zapraszamy serdecznie na urokliwy Koncert Kolęd w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Nowej Wsi !

• Kleksokanapki

• Na lekcji j.polskiego uczniowie klasy IV wykonywali kolorowe kanapki, które nazwaliśmy „Kleksokanapkami”. Potrawy dedykowane były głównemu bohaterowi lektury „Akademia Pana Kleksa”. Myślę, że ten wyjątkowy nauczyciel byłby dumny z takich przysmaków i umieściłby je w karcie dań swojej kuchni!