• Jasełka 2021/2022

Jasełka od prawie 30 lat  należą  do tradycji  w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Nowej Wsi.

Poza tradycyjnymi bożonarodzeniowymi akcentami tematyka przedstawienia odnosi się do codziennych problemów współczesnego świata.  Poprzez występy jasełkowe uczymy naszych uczniów  dawać innym radość i miłość, bo „miłość się mnoży, kiedy się nią dzieli”. W dobie pandemii koronawirusa  jasełka  w tym roku  były nagrywane i udostępnione na naszej szkolnej stronie internetowej oraz  na Facebooku. Dla uczniów klas młodszych zorganizowano występ jasełkowy na żywo.  Bezpośredni kontakt odgrywającego swoją rolę z widzami daje uczniom możliwość przeżywania pozytywnych uczuć, emocji i wrażeń.

Jasełka dedykujemy naszej pani dyrektor Agnieszce Lesiak, wszystkim nauczycielom, uczniom, pracownikom szkoły, rodzicom, dziadkom oraz  wszystkim, którzy obejrzą nasze przedstawienie.

G.Nowak

• Program Unijny dla szkół

• Nasza szkoła bierze udział w "Programie Unijnym dla szkół", wspieranym finansowo przez Unię Europejską oraz budżet krajowy. Uczniowie klas I-V chętnie spożywają zdrowe produkty mleczne oraz owocowo - warzywne.

• Dokarmianie ptaków

• Zima to dla ptaków czas poszukiwania pokarmu,aby przetrwać tę porę roku.Niektóre ptaki potrzebują pomocy człowieka w dokarmianiu.Mając to na uwadze w naszej szkole w dniu 10 stycznia zostały zorganizowane zajęcia w świetlicy, podczas których panie bibliotekarki: Grażyna Barć i Joanna Stanuch wraz z p.Zofią Płatek przedstawiły dzieciom treść opowiadania S. Szuchowej pt."Spiżarnia dla ptaków". Następnie uczniowie poznali zwyczaje ptasie, zasady czy i jak dokarmiać ptaki oraz wykonały kule tłuszczowe dla ptaków, które powiesiły w karmnikach znajdujących się na terenie ogrodu szkolnego.

• Wirtualna rzeczywistość (VR).

• Nowoczesne technologie pozwalają coraz lepiej kształcić specjalistów. Symulatory lotów pomagają pilotom, lekarze mogą uczyć się anatomii na wirtualnym „żywym” organizmie, inżynierowie tworzą projekty w 3D używając do tego celu gogli i rękawic.

Dlaczego więc nie wykorzystać wirtualnej rzeczywistości, by zachęcić dzieci do nauki?

Dzięki projektowi Laboratoria Przyszłości już wkrótce nasi uczniowie będą mogli z tej nowoczesnej technologii korzystać na lekcjach

• Długopisy 3D

• Nowości na zajęciach z robotyki i programowania.

Dzięki długopisom 3D dzieci maja okazję rozwijać kreatywność, swoje zainteresowania, umiejętności społeczne, manualne, rozbudzać wyobraźnię, kształtować umiejętności współpracy w grupie, precyzję, dokładność i popracować nad swoją cierpliwością. Być może będzie to dobry początek do tego, by zostać architektem czy projektantem mody.