• Zakątek klimatyczny

• Dnia 7.10.2022r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego odbyło się rozstrzygnięcie i ogłoszenie Laureatów konkursu na wykonanie na terenie swojej szkoły tzw. "KLIMATYCZNEGO ZAKĄTKA" . Konkurs miał na celu uświadomienie jakie zagrożenia niosą zmiany klimatu oraz wzbudzanie motywacji do ochrony bioróżnorodności. Dzięki zaangażowaniu i wytężonej pracy naszej szkolnej grupy klimatycznej w składzie: Wiktoria Jacek, Joanna Brzostowska, Rita Wiater, Zuzanna Maźnicka, Szymon Siuta, Miłosz Jacek, Gabriel Kaźmierski, Karol Gandawski, Joanna Kozioł, Magdalena Płatek, Rita Jacek otrzymaliśmy wyróżnienie w/w wymienionym konkursie.

• Noc bibliotek

• Hasło tegorocznej – VIII już – edycji Nocy Bibliotek brzmiało „To się musi powieść”. Dlatego też nie mogło być inaczej – wszystko się powiodło. Dla naszych czytelników, wspólnie z kol. Joanną Stanuch przygotowałam escape room, w którym głównym zadaniem dzieci było rozwiązanie serii zagadek. Końcowym efektem pracy uczniów klasy II było odgadnięcie hasła – NOC BIBLIOTEK.

Dziękuję pani Joannie za współpracę oraz uczniom kl. II i ich wychowawczyni Józefie Czarnik za udział w zajęciach.

Grażyna Barć

• Spotkanie z oficerem amerykańskich linii lotniczych

• Dzisiaj naszą szkołę odwiedził pierwszy oficer amerykańskich linii lotniczych American Eagle Maksymilian Surówka. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznania ciekawego zawodu poprzez rozmowę w języku angielskim i polskim.

• Igrzyska młodzieży szkolnej:

• Igrzyska młodzieży szkolej:

Adam Siuta - udział w skoku w dal

Bartosz Bator - udział w biegu na 100m

Konrad Kaźmierski - udział w biegu na 300m

Wiktoria Ruszała - 4 miejsce w biegu na 300m

Osoby z medalami które pojadą na powiatowe zawody w piątek:

Nikola Nieroda : 2 miejsce w biegu na 100m

Karolina Wiater : 2 miejsce w skoku w dal

Nikola Banaś: 1 miejsce w biegu na 600m

Gabriel Pietrasz: 1 miejsce w biegu na 1000m

Zawody powiatowe odbędą się dla młodszych w najbliższy czwartek, dla starszych w piątek we Frysztaku.

• Igrzyska Dzieci w zawodach gminnych.

Amelia Banaś - udział w biegu na 600m

Martyna Sikora - 4 miejsce w biegu na 60m

Szymon Siuta - udział w rzucie piłeczka palantowa

Gabriel Kaźmierski - udział w biegu na 60m

Patrycja Kremer - udział w rzucie piłeczką palantową

Osoby które zajęły miejsca medalowe i pojadą na zawody powiatowe w najbliższy czwartek :

Karol Gandawski - 3 miejsce w skoku w dal

Alan Głowacki - 3 miejsce w biegu na 1000m

Joanna Brzostowska - 2 miejsce w skoku w dal

Zuzanna Maźnicka - 1 miejsce w biegu na 600m

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Udział i zdobyte medale dedykujemy Grzegorzowi Bałchanowi, który na pewno wspiera dzieci z góry

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności i odkrywania talentów. Na lekcji matematyki, uczniowie klasy IV z zainteresowaniem wysłuchali historii o małej dziewczynce imieniem Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie dzieci tworzyły własnego „kropersa” i próbowały sił w kropkowym sudoku.