• Archeolodzy z 4 klasy

          • Dzisiaj uczniowie z klasy 4 wcielili się w role archeologów na lekcji historii. Z pomocą narzędzi archeologicznych i tajemniczej skrzyni z ukrytymi artefaktami, próbowali wydobyć przedmioty z piasku. Każdy artefakt był wyjątkowy - niektóre trzeba było skręcić, inne złożyć. Po odnalezieniu przedmiotów, dzieci opisywały je na specjalnych kartach zabytku. Ich entuzjazm i zaangażowanie uczyniły tę lekcję niezapomnianą przygodą odkrywania przeszłości. 🏺🔍

          • OZE Solina

          • W dniu 19 października uczniowie klas IV- VIII w ramach realizacji zadań projektu -" Ekopracownia-OZE" uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do farmy wiatrowej Łęki Dukielskie i elektrowni wodnej Solina. Podróż rozpoczęła się od odwiedzenia farmy wiatrowej, gdzie olbrzymie wiatraki górowały nad dukielskim krajobrazem. Uczniowie dowiedzieli się, jak te ogromne konstrukcje zamieniają energię wiatru w prąd elektryczny. Kolejnym punktem wycieczki był rejs statkiem po Jeziorze Solińskim. Następnie uczniowie zwiedzili elektrownię wodną, gdzie poznali technologię wykorzystującą energię przepływającej wody do produkcji energii elektrycznej. Była to inspirująca i pouczającą wycieczka, gdyż odnawialne źródła energii odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu naszej zrównoważonej przyszłości.

          • OZE wycieczka do gospodarstwa Zielona koza

          • Uczniowie klas I-III w ramach realizacji zadań projektu "Ekopracownia OZE" uczestniczyli w wycieczce do gospodarstwa ekologicznego "Zielona Koza" w Pstrągowej. Dzieci zobaczyły jak wygląda dojenie kóz, mogły też pod nadzorem gospodarzy nakarmić zwierzęta suchym chlebem i warzywami. Te urocze zwierzęta były bardzo przyjazne i niewątpliwie bardzo ciekawe obecności gromadki dzieci. Następnie uczniowie uczestniczyli w łuskaniu dyni oraz przygotowywaniu soku 

            z jabłek. Ostatnim punktem wycieczki był wspólny posiłek i wykonanie przez każdego uczestnika dla siebie woreczka z suszonych kwiatostanów lawendy. Odwiedziny w godpodarstwie sprawiły dzieciom wiele radości i dostarczyły niezapomnianych wrażeń.

          • XXIII Dzień Papieski

          • W poniedziałek w naszej szkole obchodziliśmy XXIII Dzień Papieski. W tym roku hasło przewodnie tego wydarzenia brzmiało "Święty Jan Paweł II - cywilizacja życia." 🤍💛
            16 października,
            dokładnie 45 lat temu Kardynał Karol Wojtyła został wybrany na Stolicę Piotrową. Uczniowie klasy V i uczennica klasy VII upamiętnili to wydarzenie prezentując nam krótką inscenizację oraz fragmenty nauczania Jana Pawła II.
          • Szkolny escape room - Dzień Edukacji Narodowej

          • Szkolny Escape Room - Niesamowita Przygoda z Okazji Dnia Edukacji Narodowej!

             

            W piątek w naszej szkole odbyła się niezwykła przygoda z okazji Dnia Edukacji Narodowej! Uczniowie klas 7 i 8 stanęli przed ekscytującym wyzwaniem - odnalezienie ukrytych dokumentów dotyczących Komisji Edukacji Narodowej, które zostały sprytnie schowane na terenie szkoły.

             

            Zaangażowanie, kreatywność i współpraca uczniów przyniosły spektakularne efekty! Dzięki ich determinacji i inteligencji, udało się odnaleźć ukryte dokumenty, odkrywając fascynujące tajemnice przeszłości.

             

            Przygoda była nie tylko edukacyjna, ale także niesamowicie zabawna! Uczniowie wcielili się w detektywów, rozwiązując zagadki i pokonując wyzwania. Po zakończeniu escape roomu wszyscy byli podekscytowani i jednomyślnie zgodzili się, że chcą więcej tego typu wyzwań!

          • NOC BIBLIOTEK 2023

          • „Absurd nie czytać”
            Spotkanie rozpoczęło się od powitania uczniów w bibliotece i zasygnalizowania tematu zajęć. Na tę okazję przygotowane zostały specjalne zadania, aby uczniowie mogli poznać świat książek w nieco inny sposób. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy. Zadaniem każdej było odnaleźć po dwie literki, które stanowiły część wyrazu hasła tegorocznej edycji Nocy Bibliotek. Najpierw każda grupa otrzymała zagadkę (z podpowiedzią i wskazówką), która miała pomóc im znaleźć odpowiednią książkę. W niej ukryta była jedna z dwóch szukanych liter. Potem przyszła pora na drugą literę. Litera ukryta była w diagramie. I z tym zadaniem uczniowie poradzili sobie doskonale. Teraz wszystkie grupy miały dwie litery. Po połączeniu ich w odpowiedniej kolejności ukazało się słowo „ABSURD". Następnie odbyła się dyskusja na temat słowa „absurd" oraz czytanie fragmentów książki „Alicja w Krainie Czarów”. Na koniec uczniowie wylosowali jeden z przedmiotów (pierścień, broszka, chusta). Zadanie polegało na wymyśleniu historii (z nutą absurdu), którą mógłby ten przedmiot nam opowiedzieć. Opowiadania uczniów były bardzo ciekawe. 
            Dziękuję za udział w spotkaniu uczniom klasy V i Pani Karolinie Haligowskiej oraz za współudział w jego zorganizowaniu Pani Joannie Stanuch.
          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Dzisiaj świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole, a atmosfera była pełna uśmiechów i radości! Uczniowie i pani pedagog przygotowali film, który pokazał nam prawdziwe życie w szkole - nie sposób było się powstrzymać od uśmiechu! Uczennice zaśpiewały wzruszającą piosenkę o naszych nauczycielach, klasa 3 zagrała na instrumentach 100 lat, a Rita zachwyciła nas pięknym utworem na skrzypcach. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za przepiękną uroczystość i wręczyła zasłużone nagrody. A na koniec Pan Mirek zorganizował ekscytujące zawody sportowe, w których uczniowie rywalizowali z nauczycielami. Dziękujemy wszystkim za wspaniałe chwile i zaangażowanie! 🎉📚🏆

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania


          • W dniu Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, dzieci ze świetlicy naszej szkoły zebrały się razem, aby uczcić tę ważną okazję. W tym dniu skupiliśmy się na twórczości Juliana Tuwima, jednego z najważniejszych polskich poetów dla dzieci.

            Na początek wszyscy razem z zapartym tchem wsłuchiwaliśmy się w wiersze Tuwima czytane przez bibliotekarzy i dzieci. Kolejnym wyzwaniem było naśladowanie głosów ptaków z wiersza „Ptasie radio” i szukanie okularów razem z Panem Hilarym.

            Ale to jeszcze nie koniec! Świetliczaki postanowiły pójść o krok dalej i przedstawić inscenizację wiersza J. Tuwima „Rzepka”.

            Całe wydarzenie było pełne śmiechu, radości i kreatywności. Dzieci zrozumiały, że czytanie może być zabawą, a wiersze Tuwima to skarbnica fantazji. Wspólne świętowanie Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania umocniło nasze zamiłowanie do literatury i rozwijało umiejętności czytelnicze oraz artystyczne.

            To było wspaniałe doświadczenie, które utwierdziło nas w przekonaniu, że czytanie może być nie tylko edukacyjne, ale także zabawne i inspirujące. Dzieci ze świetlicy są gotowe do kolejnych przygód w świecie literatury!

             

            Dziękuję dzieciom za udział Ogólnopolskim Głośnym Czytaniu i p. Joannie Stanuch za współpracę w organizacji wydarzenia. GB

      • Liczba wizyt

        liczba odwiedzin: 2441