• Organizacja pracy szkoły od 17.12.2021 do 10.01.2022

• 17 grudnia 2021 – praca stacjonarna klasy: 1, 7; pozostałe klasy - praca zdalna

20, 21, 22 grudnia 2021 – wszystkie klasy realizują naukę w trybie zdalnym

23-31 grudnia 2021 –zimowa przerwa świąteczna

3,4,5,7 stycznia 2022 - wszystkie klasy realizują naukę w trybie zdalnym

10 stycznia 2022 – powrót do nauki stacjonarnej

• Wychowanie przez czytanie

• W roku szkolnym 2021/22 klasa V (10 osób) uczestniczyła w programie: „Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości” realizowanym przez fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Celem programu było wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury. Pod opieką pani Anny Biedki, Grażyny Barć oraz Kamila Stolarskiego uczniowie czytali książkę „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”, a następnie omawiali wybrane wartości, takie jak: optymizm, przyjaźń i szacunek. Uczniowie dyskutowali na temat istoty i skutków stosowania bądź zaniechania poszczególnych wartości moralnych, jak również stworzyli plakaty i film przedstawiający wybraną przez siebie wartość: „Optymizm”. Film zamieszczony jest na youtube.

• Przyjdź do nas Św. Mikołaju!

• 6 grudnia to dzień, w którym Św. Mikołaj obdarowuje wszystkich prezentami. Jest więc to dla niego bardzo pracowity czas.  Do świetlicy szkolnej również przybył Gość, jednak tym razem była to Pani Mikołajowa, która przyniosła list od samego Św. Mikołaja.  Podczas tej wizyty dzieci wysłuchały legendy, z której dowiedziały się kim był ów Święty i dlaczego to właśnie on rozdaje wszystkim upominki.  Świetliczaki odgadywały zagadki wyświetlane na tablicy multimedialnej i układały wirtualne puzzle. Wśród innych atrakcji znalazły się:  zabawa ruchowo - naśladowcza, zgadywanie co znajduje się w czerwonym worku, a także nauka i wspólne śpiewanie piosenki „ A Mikołaj pędzi…” Następnie dzieci zrobiły z papieru kolorowego i waty sylwetkę Św. Mikołaja oraz  otrzymały prezenty, które były dla nich dużą niespodzianką i sprawiły im wiele radości.

Dziękuję dzieciom ze świetlicy i Pani Joannie Stanuch za wspólne zajęcia.

26 listopada br. do przedszkolaków z gr. „ 0” zawitał Pluszowy Miś. Okazją do tego spotkania był obchodzony 25 listopada Dzień Pluszowego Misia.

Przedszkolaki wspólnie z Misiem tańczyły przy piosence „Wszyscy są, witam Was”, w towarzystwie swoich ulubionych maskotek. Następnie obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą  historii Pluszowego Misia, a także dowiedziały się o zwyczajach tych wzbudzających sympatię, pomimo swoich potężnych rozmiarów zwierząt. Po wysłuchaniu i oglądnięciu prezentacji dzieci odpowiadały na pytania zawarte w quizie, a następnie brały udział w zabawie naśladującej niedźwiadka. Ostatnim punktem zajęć było zrobienie podobizny misia z płyty kompaktowej oraz papieru kolorowego. Całość zwieńczyło wręczenie pamiątkowych dyplomów i wspólne zdjęcie.

Dziękuje Pani Joannie Stanuch, Agnieszce Ptak, Natalii Holweger i przedszkolakom za wspólny udział w spotkaniu.

• Wyprawki Czytelnicze

• W wtorek (23 listopada) nasi pierwszoklasiści otrzymali od Instytutu Książki Wyprawki Czytelnicze. Są to:„Pierwsze Abecadło” - antologia tekstów najlepszych autorów dziecięcych,,,Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” - poradnik dla rodziców oraz zbiór pomysłów na zabawy dla dzieci związane z tekstami książki,,,Kreatywny alfabet” - plakat z literami do wycinania.

Zachęcamy rodziców do wspólnego, rodzinnego czytania z dzieckiem.

• Konkurs Pieśni Patriotycznych we Wyżnem

• Dnia 23 listopada Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Nowej Wsi zawojowała konkurs Pieśni Patriotycznych we Wyżnem. Uczniowie zdobyli dwa pierwsze miejsca. Jedno wywalczyła solistka Lena Oliwa - I kategoria wiekowa klasy I-III a drugie grupa wokalno - instrumentalna - II kategoria wiekowa klasy IV - VI. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się powtórzyć ten sukces.