• Narodowe czytanie 2021

          • Podczas dziesiątej, jubileuszowej edycji Narodowego Czytania została przeczytana „Moralność pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej. Uczniowie klas VI- VIII spotkali się przy ławeczce ks. Jana Twardowskiego – patrona szkoły i Dębie Katyńskim, natomiast uczniowie klas I-V czytali wybrane lektury w swoich salach. Dziękujemy dyrekcji, nauczycielom i uczniom za aktywny udział w akcji i wspólne czytanie.

            Do zobaczenia za rok!

          • Narodowe Czytanie 2021

          • W dniu 9.09.2021r. o godz. 9.00 w naszej szkole odbędzie się dziesiąta edycja akcji Narodowe Czytanie. Para Prezydencka zaproponowała w tym roku do czytania  „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

            Nasza inicjatywa objęta została Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Z tej okazji otrzymaliśmy okolicznościową pieczęć „Narodowego Czytania” z kancelarii Prezydenta RP.

            Osoby, które chcą otrzymać pamiątkowy stempel proszone są o przyniesienie własnego egzemplarza książki.

          • Finał Programu "Wychowanie przez czytanie” i nasz sukces!

          • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie na najciekawszą pracę multimedialną przedstawiającą wybrane wartości wraz z nagrodą książkową oraz certyfikaty dla szkoły, uczniów i nauczycieli za udział i pomyślnie zrealizowanie wszystkich założeń programu. Organizatorem konkursu jest ogólnopolska fundacja czytelnicza „Cała Polska czyta dzieciom".

          • INNOWACYJNY DRUK 3D W SZKOLE

          • Dzięki projektowi "3DP Teacher" rozpoczęliśmy wdrażanie technologii 3D w naszej szkole. Dzięki firmie Symbiofarm- sponsorwi drukraki 3D - nasi uczniowie na zajęciach projektowych mogą poznawać tą technologię przyszłości. Na zajęciach, uczniowie pod opieką nauczyciela wykonali pierwsze próbne wydruki.

            Kolejnym zadaniem z którym przyszło się zmierzyć uczniom klasy 2 i 3 było poznanie środowiska projektowego "TINCKERCAD"

            Po opanowaniu "TINCKERCAD" kolejnym celem przed naszymi uczniami  było zaprojektwanie własnych indywidualnych breloków do kluczy.

            Przedstawiamy efekty pracy naszych uczniów.

            Obecność drukarki 3D bardzo wzbogaci i urozmaici proces nauczania naszej młodzieży.

          • Wychowanie przez czytanie

          • W roku szkolnym 2020/21 klasa VIIa (13 osób) uczestniczyła w programie: „Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości” realizowanym przez fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Celem programu było wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury. Pod opieką pani Elżbiety Kasiarz uczniowie czytali książkę „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”, a następnie omawiali wybrane wartości, takie jak: odwaga, samodyscyplina i mądrość. Uczniowie omawiali istotę i skutki stosowania bądź zaniechania poszczególnych wartości moralnych, jak również stworzyli plakaty i prezentację przedstawiającą wybraną przez siebie wartość: „Odwaga”. Prezentacja zamieszczona jest na youtube. (Link do strony: https://youtu.be/vZ7cw2fPH88)

          • Nasze pierwsze wydruki 3D

          • Dzięki drukarce 3D zasponsorowanej naszej szkole przez firme Symbiofarm. Uczniowie po powrocie do nauki w szkole mieli możliwość wykonania pierwszych próbnych wydruków.

            Młodzież była pod ogromnym wrażeniem procesu drukowania, a to dopiero początek. Najtrudniejszym zadaniem będzie zaprojektowanie własnych  modeli do wydruku posługując się środowiskiem projektowym „TINKERCAD”. Z niecierpliwością czekamy na efekty pracy naszych uczniów. Zakładamy, że obecność drukarki 3D bardzo wzbogaci i urozmaici proces nauczania naszej młodzieży.

          • Wyniki konkursu Moja ulubiona opowieść Biblijna

          •  W kategorii klas 1 - 3 nagrody otrzymali:

            I miejsce - Michalina Czarnik

            II miejsce - Emilka Świerczyńska

            III miejsce - Alicja Wiater

            W kategorii klas 4 - 6 nagrodę otrzymał Alan Głowacki.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy laureatom i życzymy dalszych osiągnięć.

            Nagrody do odebrania w sekretariacie szkołyod poniedziałku 10.05.2021 r.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU W NASZEJ SZKOLE

          •            Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Z tej okazji wszyscy ludzie wspierający osoby
            w spektrum autyzmu angażują się w akcję „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”. Również nasza szkoła wzięła udział w tej akcji w celu pogłębienia wiedzy o tym zaburzeniu i aby okazać  solidarność z osobami w spektrum autyzmu oraz ich rodzinami. Z tej okazji odbyły się lekcje wychowawcze, których celem było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży, budowanie zrozumienia i akceptacji dla osób, które zmagają się z tym zaburzeniem na co dzień. Uczniowie dowiedzieli się, że osoby w spektrum autyzmu, choć nie odróżniają się od innych wyglądem, za to odbierają świat w inny sposób niż większość z nas.

                        AUTYZM jest obecnie diagnozowany w Polsce u 1 na 100 dzieci. Nie jest chorobą,
            a zaburzeniem rozwoju,
            towarzyszy osobie w spektrum przez całe życie i nie poddaje się leczeniu. Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz powtarzalnym schematem zachowań. Każda osoba z autyzmem jest inna, ma swoje pasje, obawy i marzenia a wymienione wcześniej cechy, które utrudniają im funkcjonowanie
            w społeczeństwie mogą występować w różnym natężeniu, od łagodnych po bardzo nasilone. Z tego powodu mówimy o SPEKTRUM AUTYZMU. Dzięki oddziaływaniom terapeutycznym można pomóc osobom w spektrum autyzmu zrozumieć zasady panujące w społeczeństwie, nauczyć ich efektywniejszej formy komunikacji z ludźmi i wesprzeć w osiąganiu możliwie jak największej samodzielności. Nasza akceptacja i życzliwość wobec osób z autyzmem odgrywa wielką rolę w poprawie jakości ich życia i budowania społeczności opartej na wzajemnym szacunku.

            Zofia Płatek

            Karolina Haligowska

            Joanna Stec

                  

          • DZIEŃ ZIEMI

          • 22 kwietnia 2021 obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym promowanie zachowań proekologicznych. Hasłem przewodnim tegorocznej 51. edycji było ,,Przywróć naszą ziemię”. Z okazji Dnia Ziemi na lekcjach (online) przyrody i biologii w klasach 4 – 8 oraz zajęciach z edukacji przyrodniczej w klasach 1 – 3 zostały przeprowadzone pogadanki dotyczące naszej planety. Uczniowie oglądali prezentację i krótkie filmiki tematyczne. Śpiewali „ekologiczne piosenki” oraz wykonali plakaty związane z ochroną  naszej Ziemi.

            ,,Dzień Ziemi musimy celebrować każdego dnia, ponieważ nie mamy już czasu, aby obchodzić go tylko raz do roku”.

             

          • Szkolny konkurs „Moja ulubiona opowieść Biblijna”

          •  

            Zapraszamy uczniów klas 1 – 6 do udziału w szkolnym konkursie  „Moja ulubiona opowieść Biblijna”.

            Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej ilustrującej wybraną scenę z Pisma Świętego. Każdy uczestnik konkursu może wykonać jedną pracę. Następnie należy ją sfotografować (wykonać jedno czytelne zdjęcie ukazujące dokładnie całość pracy) wraz z metryczką umieszczoną na przodzie pracy
            i przesłać na adres e-mail szkoły:  spnw@wp.pl

            Metryczka powinna zawierać imię, nazwisko i klasę, do której uczęszcza autor pracy.

             

            CELE KONKURSU:

            · pogłębienie wiedzy z zakresu znajomości Biblii,

            · rozbudzanie wyobraźni twórczej uczniów,

            · wyrażanie nastroju i uczuć, poprzez środki artystycznego wyrazu

             

            OCENA PRAC:

            Jury oceniające prace konkursowe zostanie powołane przez organizatorów. Za główne kryterium oceny przyjmuje się zgodność pracy z tematem konkursu, estetyka pracy, wartości artystyczne. Oceniane będą tylko płaskie prace plastyczne – nie mogą to być konstrukcje przestrzenne typu rzeźba, instalacja, figura. Pracę należy przygotować dowolną metodą na arkuszu papieru formatu A4. Prace grupowe nie podlegają ocenie. Praca powinna być wykonana samodzielnie, indywidualnie i nie może być nigdzie wcześniej publikowana.

             

            UWAGI KOŃCOWE:

            · Zdjęcia prac wraz z opisem należy nadesłać w terminie do 26 kwietnia 2021 r. na adres: spnw@wp.pl

            • Sfotografowane prace przysłane po tym terminie nie będą podlegały ocenie konkursowej
            • Wyniki konkursu i zdjęcia prac konkursowych zostaną umieszczone na stronie szkoły
            • Za najciekawsze prace zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia rzeczowe
            • Nagrody będą przyznawane w dwóch grupach wiekowych:

            - Uczniowie klas 1-3

            - Uczniowie klas 4-6

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 2420