• Badanie kontrolne w Narodowym Powszechnym Spisie Ludności i Mieszkań 2021.

• Pismo - link

Od 12 do 24 listopada 2021 r. zostanie przeprowadzone badanie kontrolne. Jego celem jest ocena jakości danych pozyskanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Jego wyniki umożliwiają również udoskonalanie przyszłych spisów i badań reprezentacyjnych, dlatego udział w badaniu kontrolnym jest równie ważny, jak w samym Spisie Powszechnym.

Badanie realizowane będzie wyłącznie za pomocą wywiadów telefonicznych, na losowo wybranej próbie 100 000 mieszkań, które zostały spisane w NSP 2021. Ankietowani będą wyłącznie pełnoletni respondenci, którzy jako pierwsi z danego mieszkania udzielili wywiadu w spisie zasadniczym (tzw. pierwsi respondenci).

Z osobami, które zostały wylosowane do udziału w badaniu, skontaktuje się telefonicznie ankieter statystyczny, dzwoniąc z numeru: 22 828 88 88. Ankieter pytać będzie m.in. o to, gdzie respondent mieszkał 31 marca 2021 r., o poziom wykształcenia, przynależność narodowo-etniczną, własność mieszkania.

Badanie kontrolne zajmie około 10 minut.

Tożsamość ankietera będzie można zweryfikować na stronie spis.gov.pl lub na infolinii 22 279 99 99 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora). Przypominamy, że ankieterzy nie będą pytać o zarobki, numer karty, PIN, majątek etc. Lista pytań zadawanych w badaniu kontrolnym będzie dostępna na stronie: spis.gov.pl .

Pozyskane w badaniu kontrolnym dane podlegają prawnej ochronie i objęte tajemnicą statystyczną. Podobnie jak w przypadku Spisu Powszechnego, udział w badaniu kontrolnym jest obowiązkowy na mocy art. 27 Ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.

• Zawody szachowe

• Na poziomie zawodów Gminnych drużyna dzieci zdobyła czwarte miejsce przegrywając o 0,5 punkta miejsce trzecie. Drużyna Młodzieży zdobyła pierwsze miejsce z awansem na zawody Powiatowe na których zajęła V miejsce po kilku trudnych pojedynkach.

• XXI Dzień Papieski

• 26 października obchodziliśmy XXI Dzień Papieski pod hasłem "Nie lękajcie się". Uczniowie klasy V zaprezentowali przedstawienie, w którym przypomnieli jak postacie znane z Biblii poradziły sobie ze swoimi lękami.

• NOC BIBLIOTEK

• W piątek 22 października 2021 roku odbyła się VII edycja Nocy Bibliotek. Akcji towarzyszyło hasło „Czytanie wzmacnia”. Biblioteka Szkolna i Biblioteka Publiczna zaprosiły tym razem na zajęcia biblioteczne przedszkolaków. W formie teatrzyku kamishibai dzieciom zostały zaprezentowane dwie krótkie baśnie – „Dwunastu podróżnych” H.Ch. Andersena i „Ogród Niebios”. Podczas spotkania maluchy uczestniczyły w quizie „Jaka to bajka” i doskonale odgadywały ukryte tytuły bajek. Dzieci wykonały też pracę plastyczną. Ich zadaniem było pokolorowanie wybranej postaci z bajki, którą następnie pani Ania przypięła do opasek maluszków. Największą frajdę sprawiło dzieciom robienie tatuaży. Na koniec przedszkolaki otrzymały pamiątkowe balony.

• Tydzień Zdrowego Odżywiania

• W dniach 18-22 października w naszej szkole w ramach "Programu dla szkół" związanego z dostawą owoców, warzyw, mleka białego i przetworów mlecznych odbył się Tydzień Zdrowego Odżywiania. Podjęta akcja miała na celu zwiększenie świadomości dbania o zdrowie poprzez prawidłowe nawyki żywieniowe i aktywny tryb życia. W ramach tego tygodnia uczniowie byli zachęcani do rezygnacji ze słodyczy , chipsów na rzecz spożywania zdrowej żywności. Wszyscy chętnie i aktywnie włączyli się w organizowaną akcję. Gratulujemy!

• Sprzątanie świata

• W naszej szkole odbyła się akcja Sprzątanie świata. Uczniowie klas I-VIII brali w niej aktywny udział. Napotkaliśmy wiele przykładów ludzkiej nieodpowiedzialności. Akcja zakończyła się sukcesem. Przyroda została częściowo uratowana.

• Nietypowa lekcja historii

• Uczniowie klasy 5 uczyli się pisać starożytnym pismem klinowym Babilończyków. Poznali hieroglify a także zdobyli wiedzę o mumifikacji

• Kuchnia po polsku:)

• Na lekcji języka polskiego uczniowie wykazali się jednocześnie teoretyczną jak i praktyczną wiedzą ze znajomości tworzenia przepisu kulinarnego. Powtórzyli również stosowanie w przepisie właściwych form czasownika. Efekt był bardzo „pyszny” !

• Praktyczna lekcja mikroskopowania.

• Uczniowie klasy V podczas zajęć wspomagających z biologii poznawali tajniki mikroskopowania. Z dużym zaangażowaniem i cierpliwością badacza wykonywali preparaty mikroskopowe. Tym razem w roli głównej były pantofelki- organizmy jednokomórkowe. Oglądanie i przygotowywanie mikro obiektów wywołało wiele emocji i otworzyło wrota mikroświata.

• Dzień nauczyciela

• DYREKTOR SZKOŁY ORAZ GRONO PEDAGOGICZNE SERDECZNIE DZIĘKUJE RADZIE RODZICÓW ZA ŻYCZENIA ORAZ SŁODKI UPOMINEK Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, w dniu 27 września br. odbyły się zajęcia na świetlicy z uczniami klas I-III.

Z racji tego, że Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania zbiega się ze Światowym Dniem Serca, tematem przewodnim spotkania było hasło: „W zdrowym ciele – zdrowe serce”. Więcej informacji i galeria zdjęć na stronie biblioteki szkolnej.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• W dniu dzisiejszym odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącym został Dawid Nieroda z klasy VIIIb a funkcję zastępcy pełnić będzie Julia Hinc z klasy VIIIa. Gratulujemy!!!