• Bezpieczne ferie 2022

          • Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie przesyła materiały informacyjno-edukacyjne poświęcone propagowaniu bezpiecznych zachowań podczas podczas uprawiania rekreacji i sportów zimowych na stokach narciarskich oraz w innych miejscach spędzania czasu wolnego zimą - celem zapoznania z ich treścią uczniów szkół.

          • Pasowanie na czytelnika 2022

          • W piątek 4 lutego 2022 uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej i Gminnej Biblioteki Publicznej. I choć większość dzieci już od dawna regularnie odwiedza biblioteki, to oficjalne przyjęcie do grona miłośników książek miało miejsce dopiero w dniu pasowania. Wyjątkowych gości wraz z wychowawczynią panią Józefą Czarnik oraz panią dyrektor Agnieszkę Lesiak, powitały w bibliotece panie bibliotekarki Grażyna Barć i Joanna Stanuch. Spotkanie odbyło się pod hasłem: „ Książki są cool”. Uczniowie klasy I wystawili piękne przedstawienie na temat znanych i lubianych przez dzieci bajek i baśni. Pani Joanna Stanuch opowiedziała o pracy bibliotekarza, zasadach wypożyczania książek i księgozbiorze znajdującym się w bibliotece. Następnie pani Grażyna Barć, z biblioteki szkolnej przeprowadziła krótki „egzamin”, mający na celu sprawdzenie wiedzy na temat funkcjonowania obu bibliotek, a także znajomości postaci z bajek i trzeba przyznać, że uczniowie bardzo dobrze sobie z tym poradzili. Po nim nastąpiło pasowanie, podczas którego uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Z tej okazji dostali notesy z prośbami książek, w których w przyszłości mogą stworzyć własne, ciekawe historie. Całość spotkania zwieńczyło wspólne pamiątkowe zdjęcie. Mamy nadzieję, że uczniowie klas pierwszych będą częstymi gośćmi w bibliotece.

             

            Dziękuję Pani Dyrektor Agnieszce Lesiak oraz uczniom klasy I wraz z wychowawczynią Panią Józefą Czarnik za przybycie i aktywny udział w tym wydarzeniu, a Pani Joannie Stanuch za współpracę w przygotowaniu uroczystości.

             

            Grażyna Barć

             

             

          • Jasełka 2021/2022

          •  

                 Jasełka od prawie 30 lat  należą  do tradycji  w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Nowej Wsi.

                  Poza tradycyjnymi bożonarodzeniowymi akcentami tematyka przedstawienia odnosi się do codziennych problemów współczesnego świata.  Poprzez występy jasełkowe uczymy naszych uczniów  dawać innym radość i miłość, bo „miłość się mnoży, kiedy się nią dzieli”. W dobie pandemii koronawirusa  jasełka  w tym roku  były nagrywane i udostępnione na naszej szkolnej stronie internetowej oraz  na Facebooku. Dla uczniów klas młodszych zorganizowano występ jasełkowy na żywo.  Bezpośredni kontakt odgrywającego swoją rolę z widzami daje uczniom możliwość przeżywania pozytywnych uczuć, emocji i wrażeń.

                 Jasełka dedykujemy naszej pani dyrektor Agnieszce Lesiak, wszystkim nauczycielom, uczniom, pracownikom szkoły, rodzicom, dziadkom oraz  wszystkim, którzy obejrzą nasze przedstawienie.

                                                                                                                                                   G.Nowak

          • Program Unijny dla szkół

          • Nasza szkoła bierze udział w "Programie Unijnym dla szkół", wspieranym finansowo przez Unię Europejską oraz budżet krajowy. Uczniowie klas I-V chętnie spożywają zdrowe produkty mleczne oraz owocowo - warzywne.

          • Dokarmianie ptaków

          • Zima to dla ptaków czas poszukiwania pokarmu,aby przetrwać tę porę roku.Niektóre ptaki potrzebują pomocy człowieka w dokarmianiu.Mając to na uwadze w naszej szkole w dniu 10 stycznia zostały zorganizowane zajęcia w świetlicy, podczas których panie bibliotekarki: Grażyna Barć i Joanna Stanuch wraz z p.Zofią Płatek przedstawiły dzieciom treść opowiadania S. Szuchowej pt."Spiżarnia dla ptaków". Następnie uczniowie poznali zwyczaje ptasie, zasady czy i jak dokarmiać ptaki oraz wykonały kule tłuszczowe dla ptaków, które powiesiły w karmnikach znajdujących się na terenie ogrodu szkolnego.

          • Wirtualna rzeczywistość (VR).

          • Nowoczesne technologie pozwalają coraz lepiej kształcić specjalistów. Symulatory lotów pomagają pilotom, lekarze mogą uczyć się anatomii na wirtualnym „żywym” organizmie, inżynierowie tworzą projekty w 3D używając do tego celu gogli i rękawic.

            Dlaczego więc nie wykorzystać wirtualnej rzeczywistości, by zachęcić dzieci do nauki?

            Dzięki projektowi Laboratoria Przyszłości już wkrótce nasi uczniowie będą mogli z tej nowoczesnej technologii korzystać na lekcjach

          • Długopisy 3D

          • Nowości na zajęciach z robotyki i programowania.

            Dzięki długopisom 3D dzieci maja okazję rozwijać kreatywność, swoje zainteresowania, umiejętności społeczne, manualne, rozbudzać wyobraźnię, kształtować umiejętności współpracy w grupie, precyzję, dokładność i popracować nad swoją cierpliwością. Być może będzie to dobry początek do tego, by zostać architektem czy projektantem mody.

          • Organizacja pracy szkoły od 17.12.2021 do 10.01.2022

          • 17 grudnia 2021 – praca stacjonarna klasy: 1, 7; pozostałe klasy - praca zdalna

            20, 21, 22 grudnia 2021 – wszystkie klasy realizują naukę w trybie zdalnym

            23-31 grudnia 2021 –zimowa przerwa świąteczna

            3,4,5,7 stycznia 2022 - wszystkie klasy realizują naukę w trybie zdalnym

            10 stycznia 2022 – powrót do nauki stacjonarnej

          • Wychowanie przez czytanie

          • W roku szkolnym 2021/22 klasa V (10 osób) uczestniczyła w programie: „Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości” realizowanym przez fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Celem programu było wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury. Pod opieką pani Anny Biedki, Grażyny Barć oraz Kamila Stolarskiego uczniowie czytali książkę „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”, a następnie omawiali wybrane wartości, takie jak: optymizm, przyjaźń i szacunek. Uczniowie dyskutowali na temat istoty i skutków stosowania bądź zaniechania poszczególnych wartości moralnych, jak również stworzyli plakaty i film przedstawiający wybraną przez siebie wartość: „Optymizm”. Film zamieszczony jest na youtube.

            https://youtu.be/112ESyQ51wY

          • Przyjdź do nas Św. Mikołaju!

          • 6 grudnia to dzień, w którym Św. Mikołaj obdarowuje wszystkich prezentami. Jest więc to dla niego bardzo pracowity czas.  Do świetlicy szkolnej również przybył Gość, jednak tym razem była to Pani Mikołajowa, która przyniosła list od samego Św. Mikołaja.  Podczas tej wizyty dzieci wysłuchały legendy, z której dowiedziały się kim był ów Święty i dlaczego to właśnie on rozdaje wszystkim upominki.  Świetliczaki odgadywały zagadki wyświetlane na tablicy multimedialnej i układały wirtualne puzzle. Wśród innych atrakcji znalazły się:  zabawa ruchowo - naśladowcza, zgadywanie co znajduje się w czerwonym worku, a także nauka i wspólne śpiewanie piosenki „ A Mikołaj pędzi…” Następnie dzieci zrobiły z papieru kolorowego i waty sylwetkę Św. Mikołaja oraz  otrzymały prezenty, które były dla nich dużą niespodzianką i sprawiły im wiele radości.

            Dziękuję dzieciom ze świetlicy i Pani Joannie Stanuch za wspólne zajęcia.

          • Dzień Pluszowego Misia

          •  

            26 listopada br. do przedszkolaków z gr. „ 0” zawitał Pluszowy Miś. Okazją do tego spotkania był obchodzony 25 listopada Dzień Pluszowego Misia.

            Przedszkolaki wspólnie z Misiem tańczyły przy piosence „Wszyscy są, witam Was”, w towarzystwie swoich ulubionych maskotek. Następnie obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą  historii Pluszowego Misia, a także dowiedziały się o zwyczajach tych wzbudzających sympatię, pomimo swoich potężnych rozmiarów zwierząt. Po wysłuchaniu i oglądnięciu prezentacji dzieci odpowiadały na pytania zawarte w quizie, a następnie brały udział w zabawie naśladującej niedźwiadka. Ostatnim punktem zajęć było zrobienie podobizny misia z płyty kompaktowej oraz papieru kolorowego. Całość zwieńczyło wręczenie pamiątkowych dyplomów i wspólne zdjęcie.

            Dziękuje Pani Joannie Stanuch, Agnieszce Ptak, Natalii Holweger i przedszkolakom za wspólny udział w spotkaniu.

             

          • Wyprawki Czytelnicze

          • W wtorek (23 listopada) nasi pierwszoklasiści otrzymali od Instytutu Książki Wyprawki Czytelnicze. Są to:„Pierwsze Abecadło” - antologia tekstów najlepszych autorów dziecięcych,,,Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” - poradnik dla rodziców oraz zbiór pomysłów na zabawy dla dzieci związane z tekstami książki,,,Kreatywny alfabet” - plakat z literami do wycinania.

            Zachęcamy rodziców do wspólnego, rodzinnego czytania z dzieckiem.

          • Konkurs Pieśni Patriotycznych we Wyżnem

          • Dnia 23 listopada Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Nowej Wsi zawojowała konkurs Pieśni Patriotycznych we Wyżnem. Uczniowie zdobyli dwa pierwsze miejsca. Jedno wywalczyła solistka Lena Oliwa - I kategoria wiekowa klasy I-III a drugie grupa wokalno - instrumentalna - II kategoria wiekowa klasy IV - VI. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się powtórzyć ten sukces.

                                                                                                                                 

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 2446